Na co zwrócić uwagę odbierając mieszkanie od dewelopera

deweloper Gama-MJesteś o krok od zakupu wymarzonego mieszkania? W zasadzie nie pozostało ci nic innego, jak odebrać je od dewelopera. Pomimo, że to ostatni krok, aby odebrać mieszkanie musisz się dobrze przygotować. Zastanów się, na co zwrócić baczną uwagę, jeśli niedługo masz odebrać mieszkanie od dewelopera. Przede wszystkim dobrze musisz orientować się w umowie, a kiedy już spotkasz się z deweloperem sprawdź w pierwszej kolejności czy powierzchnia mieszkania jest właściwa. Powierzchnię mieszkania mierzy się w zależności od normy, jaką przyjął deweloper. Oznacza to, że powierzchnię możesz liczyć zarówno z tynkiem jak i bez. Dodatkowo umowa może zawierać margines błędu, najczęściej 2%.

Ściany i podłogi

Odbierając mieszkanie od dewelopera musimy zwrócić także uwagę czy ściany są równe, co oznacza, że należy sprawdzić poziom ścian a także kąty ich styku. Naturalnie ściany i sufity muszą być równe a także suche. Wszelkie plamy oraz przebarwienia mogą oznaczać wilgoć, która jest nie do przyjęcia w nowym mieszkaniu. Odbierając mieszkanie warto także zwrócić uwagę na podłogi. Naturalnie zwracamy uwagę nie tylko na fakt, czy są solidne, trwałe i modne, ale także równe. Tą cechę można łatwo sprawdzić korzystając z poziomicy.

Okna, drzwi i instalacje

Istotne jest to, czy w naszym nowym mieszkaniu okna oraz drzwi są szczelnie i pod każdym względem prawidłowo osadzone. Deweloper oddając mieszkanie do użytku ma obowiązek oddać je czyste, aby można było sprawdzić ewentualne zarysowania i pęknięcia szyb. Ważne jest także to, czy zamykają się one prawidłowo i są szczelne. Dostając mieszkanie do wszystkich drzwi wyposażonych w zamek powinieneś dostać klucze, a także do skrzynek z licznikami, czy garażu. Zwróć uwagę również na wszystkie instalacje w mieszkaniu, czy są one prawidłowo zainstalowane i czy zawsze dobrze działają. Odbiór mieszkania to ważne wydarzenie, dlatego nie daj się oślepić podnieceniu, lecz zapoznaj się z całym mieszkaniem, jego stanem i dokumentacją, a wówczas podpisz kartę odbioru.

 

Tags : , ,