Na co zwracać uwagę kupując mieszkanie od dewelopera

 

mieszkanie od deweloperaWiele osób decyduje się na zakup nowego mieszkania. Ofert jest wiele i są one naprawdę bardzo różnorodne. Zanim jednak kupimy swoje wymarzone mieszkanie od dewelopera powinniśmy nie tylko obejrzeć dom i sprawdzić czy pasuje nam jego lokalizacja, ale przeprowadzić dokładną analizę, dzięki której będziemy w pełni zadowoleni z transakcji. Promocje, które coraz częściej pojawiają się na rynku wcale nie muszą oznaczać, iż dokonamy właściwego zakupu. Czasem po prostu możemy dać się naciągnąć, jeżeli nie znamy dokładnego funkcjonowania rynku sprzedaży nieruchomości. Tym samym musimy zastanowić się nad kilkoma niezwykle ważnymi aspektami.

Właściwy wybór nieruchomości

Jeżeli decydujesz się na zakup mieszkania na rynku pierwotnym na pewno na uwadze masz atrakcyjną cenę, piękny wygląd mieszkania, a także obietnice, jakie składa ci deweloper. Zanim złożymy podpis, który potwierdza nabycie nieruchomości warto włączyć zdrowy rozsądek i nie dać nabrać się na obietnice. Na pewno w pierwszej kolejności warto osobiście zobaczyć nieruchomość, którą zamierzamy nabyć. Nie wystarczy grafika, którą pokazuje nam na zdjęciach deweloper. Dodatkowo należy zapoznać się również z wpisami do księgi wieczystej a także z planami zagospodarowania albowiem może się okazać, że istnieją plany zabudowy np. hipermarketu, który zmieni spokojną okolicę. Porównać musimy także ceny i bonusy, jakie prezentują nam deweloperzy.

Istotne kwestie finansowe

Naturalnie musisz zwracać uwagę nie tylko na lokal i jego położenie, ale istotne są również kwestie finansowe. Istnieje tak zwana ustawa deweloperska, która chroni potencjalnych nabywców mieszkania i z całą pewnością warto się z nią zapoznać, aby znać swoje prawa. Warto wybierać także nie tylko ofertę najtańszą, ale taką, która spełnia wszystkie nasze wymagania. Dzięki temu decyzja będzie zawsze doskonalą, a co za tym idzie będziemy w pełni zadowoleni z naszego nowego mieszkania. Warto korzystać z pewnej i profesjonalnej oferty deweloperskiej.

 

Tags : , ,