Kraków staje się dla nas coraz przyjaźniejszy

kupno mieszkania w Krakowie

Niespecjalnie chciałem wyprowadzać się ze swojego rodzinnego Białegostoku i zostawiać tam swoją rodzinę i najbliższych przyjaciół. Pojawienie się lukratywnej oferty pracy w stolicy Małopolski spowodowało jednak to, że postanowiłem spróbować swoich sił na południu Polski.

Początkowo ciężko było mi przywyknąć do gwaru jaki panował na ulicach w Krakowie oraz do znacznie większej liczebności mieszkańców niż miało to miejsce w Białymstoku. Udało mi się jednak finalnie zakomodować w nowej okolicy. Poznałem także bardzo ciekawe osoby, które pomogły mi w tym trudnym etapie przystosowywania się do nowych warunków bytowych.

Po tym, jak dostałem umowę na czas nieokreślony wiedziałem, że będę sobie mógł pozwolić na wzięcie kredytu na zakup swojego własnego mieszkania. Wynajmowanie w nieskończoność czegoś co nigdy nie będzie moje zdecydowanie nie była przeznaczona dla mojej osoby. Dlatego też udałem się do banku w celu wzięcia kredytu na zakup nieruchomości w postaci mieszkania na jednym z nowo wybudowanych osiedli mieszkaniowych na północy Krakowa.

Kupno mieszkania od dewelopera wiązało się z trochę większymi kosztami niż kupno mieszkania już wcześniej używanego przez innych lokatorów, lecz nie stanowiło to dla mnie zapory nie do przebrnięcia. Po analizie wszystkich plusów i minusów doszedłem do wniosku, że warto zainwestować pieniądze w nowe mieszkanie, tym bardziej, że do Krakowa pojechaliśmy wspólnie z moją narzeczoną, z którą spodziewamy się dziecka. Większe mieszkanie już lepiej było kupić na samym początku, tym bardziej, że rodzina się powiększy w najbliższym czasie.

Nowe mieszkania w Krakowie są naprawdę niezwykle urokliwe, a ich wdzięk naprawdę trudno pominąć. Wspólnymi siłami z narzeczoną udało nam się zakupić nowe mieszkanie. Teraz pozostaje nam tylko je wykończyć i umeblować tak, abyśmy za dwa miesiące najpóźniej mogli się już na nie wprowadzić. Czekamy z zapartym tchem na ten moment tym bardziej, że właśnie po upływie dwóch miesięcy jesteśmy zobowiązani zdać klucze właścicielom wynajmowanego przez nas mieszkania.

Tags : , ,